Vliegbasis Gilze-Rijen

Geplaatst: 20/06/2011
 
Na de onthulling van het nieuwe design en een succesvolle acceptatiedemo vorige maand is het Apache demo team klaar voor het showseizoen van 2011.
 
Foto: DefensieDit jaar zijn er een aantal veranderingen aangebracht in het team. Zo heeft bijvoorbeeld majoor Roland 'Wally' Blankenspoor het stokje overgenomen van majoor Raymond LaPorte die het team heeft verlaten. Majoor Blankenspoor heeft in 2010 al ervaring opgebouwd met het vliegen van de demo als tweede vlieger en mag nu de show verzorgen samen met Paul “Wokkel” Webbink als tweede vlieger. Het team telt verder nog twee coaches en vier techneuten, waarbij ook enkele nieuwe gezichten te zien zijn.
Voor 2011 is er speciaal een Apache (Q-17) vrijgemaakt die het gehele seizoen beschikbaar is en zodoende van een nieuw jasje voorzien kon worden. Er werd zelfs een unieke actie op touw gezet voor een nieuw ontwerp! Na een korte periode van slechts 2 weken werd een nieuw design onder de inzendingen uitgekozen waarbij die van Sander van der Donk van Patchdesign.nl het meeste indruk maakte. Zijn design is door de schilder en zijn team op de Q-17 verwerkt middels stickers die gemakkelijk te verwijderen zijn waardoor de helikopter snel inzetbaar is voor eventuele operationele verplichtingen.
Het nieuwe design werd op 23 mei op Gilze-Rijen onthult en op 25 mei volgde een succesvolle acceptatiedemo op vliegbasis Leeuwarden. Het Apache Solo Display Team zal dit jaar op de volgende shows te zien zijn:
  • 29 mei 2011: Volkel in de wolken
  • 30 Juni 2011: Marine veteranen dagen 2011
  • 1 t/m 3 Juli 2011: Marinedagen 2011
  • 6 en 7 Juli 2011: 65 jaar Belgische Luchtmacht Koksijde (België)
  • 9 Juli 2011: Yeovilton airshow (Engeland)
  • 13 t/m 18 Juli 2011: The Royal International Air Tattoo (Engeland)
  • 24 Augustus 2011: 60 jaar 311-312 (Static only!)
  • 16 en 17 September 2011: Open dagen Koninklijke Luchtmacht
  • 18 September 2011: Sanicole Airshow (België)
Deelname aan de show in Denemarken op 27 en 28 augustus is komen te vervallen.

Actueel

4355-Chinook-Richard-van-Tilborg

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws van en over Vliegbasis Gilze-Rijen.

Ga naar Actueel ►

Wrecks & relics

wrecks and relics

Op de vliegbasis Gilze-Rijen zijn een aantal wrecks & relics verzameld. Bekijk o.a. de opgeslagen toestellen.

Ga naar Wrecks & relics ►

Overige gebruikers

overige gebruikers

Bezoek de Bergingsdienst of het VOTC die o.a. verantwoordelijk is voor combat en watersurvival training.

Ga naar Overige gebruikers ►

Deployments (historie)

deplyoments historie

Van 1977 t/m 1993 was de vliegbasis Gilze-Rijen gastheer voor zeven deployments voor de USAF.

Ga naar deployments ►

Scanner info

scannerinfo

Bekijk de frequenties van vliegbasis Gilze-Rijen en callsigns bij de DHC en de helikopters.

Ga naar Scannerinfo ►

Historie

historie

Lees over het ontstaan van de vliegbasis, WO II, de bevrijding en de komst van de straaljagers.

Ga naar Historie ►

Nieuwsbrief ontvangen?